Vietnam Revival

Novinka
Vietnam Revival

Vietnam Gushu Sheng Puer Blend 2019

Hutný, energický blend starostromových čajů ze dvou pohoří s plnou a výraznou, hořce-sladkou chutí a osvěžující lehce trpkou linkou v dochuti.

 

Energie tohoto čaje je zcela unikátní. Stačí dva šálky a oči máte široce rozevřené, mysl zcela probuzenou a tělo zcela nabuzené. Koláčky sice nemají dokonalý tvar a některým se trochu drolí okraje, ale lisovali jsme je vlastníma rukama s láskou a radostí. Estetické nedostatky ale mohutně vyvažuje kvalita. 


Původ: Pohoří Suoi Giang a Ta Xua, Vietnam
Odrůda: Dayezhong - „Velkolistý čajovník“
Doba sklizně: Jaro 2019
Druh podle zpracování: Zrající čaj (Sheng Puer)


 

Balení
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
940 Kč 817,39 Kč bez DPH
Skladem

V roce 2019 jsme během cest na severu Vietnamu ulovili tři krásné starostromové mao cha. Každou v jiném pohoří, každou s velmi silným, výrazným a osobitým charakterem. A vždy jsme toužili tyto charaktery spojit do jednoho celku, který by je propojil do jediné vietnamské výsostné symfonie. A tak jsme dvě z těchto tří mao cha na letním puerovém workshopu v jižních Čechách smíchali a vlastnoručně nalisovali do 100 gramových koláčků. Celkově vzniklo jen 15 kusů! 

A jakkoliv jsme měli obě mao cha velmi rádi i jednotlivě a nepochybovali o jejich kvalitě, tak výsledek nám opět vyrazil dech. Symfonie nespoutaných čajových hor, etnických minorit v nich po staletí žijících v obklopení velmi starých divokých čajovníků, extrémně bohatých a živých ekosystémů. 

Kategorie: 茶 Čaj
Zpět do obchodu