Wu Shan 2018

Jeden z největších pokladů naší nabídky, vrchol mnoha let cestování do Yunnanu a studia Pueru.

Původ

Wu Shan aneb „Pět pohoří“ je set pěti čajových koláčů ze starých stromů pěti slavných čajových hor Yiwu, Manzhuan, Mangzhi, Gedeng a Yibang, které jsou spolu s oblastí Youle známé jako „Six famous tea mountains“. Pro jedinečnou chuť místních starostromových čajů jde o jednu z nejvíce ceněných produkčních oblastí Sheng Pueru.

Zpracování

 Lístkům, ze kterých je Wu Shan sestaven, se věnuje maximální péče od výběru jednotlivých starých stromů, přes pečlivou jarní sklizeň a zpracování až po lisování. Protože všech 5 čajů zpracovávají stejné zkušené a citlivé ruce, máte možnost ochutnat osobité charaktery jednotlivých pohoří v té nejkrystaličtější podobě.

Chuť a vůně

Chuťově jsou všechny hory čisté, hebké, plné a hluboké. Aromaticky, v ústech a v těle, se projevují různě podle typického charakteru pohoří.

 

Balení
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
21 000 Kč 1 880 Kč 3 600 Kč od 1 880 Kč 18 260,87 Kč bez DPH 1 634,78 Kč bez DPH 3 130,43 Kč bez DPH od 1 634,78 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Zvolte variantu

Stromy a farmáři

 

Všech pět čajů zpracovává stejný výrobce, pan Gao s paní Xiaoluo. Bydlí v Manzhuanu, kde mají vlastní starostromové zahrady i dílnu na zpracování maocha. Z okolních čtyř oblastí vykupují čerstvé čajové lístky, které vlastnoručně zpracovávají. Wushan je sestaven z čajů nejvyšší kvality, tzv. „výběrové Gushu“, tedy pouze vzrostlé staré stromy. V roce 2017 jsem se do Manzhuanu vydal a měl možnost strávit několik dní při jarní sklizni a zpracování. Už s východem slunce jsme vyráželi pro čerstvé lístky do vedlejších hor Mangzhi. Cesta trvala dvě hodiny terénním autem po klikatých horských silničkách. Celý den jsme pak strávili se sběrači v čajovém lese, kde pan Gao pečlivě dohlížel na sklizeň a vybíral ty nejlepší stromy. Vpodvečer, po skončení sklizně, vystlal kufr jeepu obrovskými palmovými listy a naložil celodenní sklizeň. Se západem slunce nad nekonečnými zelenými vrcholky jsme vyrazili na cestu zpět. Hned jak jsme zaparkovali v dílně, vyložili jsme lístky na velká bambusová plata k zavadání. Po vydatné yunnanské večeři nastal čas rozdělat oheň pod velkými woky na pražení čaje a dlouhé, pečlivé mazlení s lístky, které trvalo dlouho do noci.

 

Producent Pěti hor

 

Za kompozicí čajů ze slavných 5 hor do jednoho setu stojí náš dlouholetý přítel, učitel a dodavatel „moderních“ Sheng Puerů, Dageng Chen. Wu Shan je jednoduše jeho splněný sen, vytvořený především pro vlastní potřebu, z radosti a obdivu ke kouzlu starostromových čajů. Dageng se zaměřuje na čerstvé „Single origin“, tedy nemíchané Puery a se svým nekompromisním degustačním standardem dává vyniknout právě čistému charakteru jednotlivých pohoří a starých stromů. Wu Shanu se vyprodukuje jen několik desítek kilo ročně. Některé roky nevznikne vůbec, protože ne vždy je kvalita sklizně dostatečná. Většina se rozprodá v malém okruhu přátel anebo zůstane v archivu producenta, proto si velmi vážíme toho, že několik tongů přistálo u nás a můžeme Vám tento lahodný a jedinečný studijní poklad nabídnout.

 

Degustační set

 

Čaje jsou ručně kamenem lisované do 200g koláčů přímo v Manzhuanu. Pět koláčů z pěti pohoří je tradičně baleno do bambusového tongu. Kompletní set tedy obsahuje 1 kg špičkového čaje vhodného k archivaci. Rádi bychom Wu Shan nabídli i širšímu publiku, a tak si můžete objednat i menší degustační set, ve kterém najdete každý z 5 čajů v balení po 15 anebo 30 gramech.

 

Kategorie: 茶 Čaj
Zpět do obchodu